Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC poodhalilo VR headset Vive Cosmos, nabídne výklopný design

HTC poodhalilo VR headset Vive Cosmos, nabídne výklopný design

Prostřednictvím sociální služby Twitter byl představen nový headset virtuální reality od společnosti HTC. Jmenuje se Vive Cosmos a cílí hlavně na začátečníky a uživatele, kteří si do teď žádný VR brýle nezakoupili.

Headset pro virtuální realitu, o němž se hovoří už téměř půl roku, disponuje celkem šesti integrovanými kamerami, které se starají o lokalizaci v prostoru. Novinka zaujme i zcela novým displejem s minimalizovanými tmavými přechody mezi jednotlivými pixely, které jsou velkým problémem u první generace VR headsetů. Hned v závěsu zmiňme přepracovaný systém pro sledování polohy a pohybu, kde HTC slibuje přesné sledování, ovládání gesty a 6DOF.

Zajímavou novinku představuje odklopitelné hledí s displejem, díky čemuž se bude možné snadno a rychle opět dostat do virtuální reality. Přepracovaný design má i samotná hlavová konstrukce, u které výrobce zdůrazňuje kvalitnější materiály, které lépe propouštějí vzduch, a tedy snižují pocení. Kompletně nové mají být i bezdrátové ovladače navržené pro ovládání her i aplikací.

Více informaci o headsetu Vive Cosmos zveřejní HTC v následujících týdnech. Dosud neznáme dostupnost, přesnou specifikaci ani cenu nové virtuální reality.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře