Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHTC One M10 dostane špičkovou výbavu, bude to ale na úspěch stačit?

HTC One M10 dostane špičkovou výbavu, bude to ale na úspěch stačit?

Pravděpodobně už začátkem března společnost HTC ukáže svůj nový top model. Podle nepotvrzených zpráv by smartphone One M10 mohl splnit očekávání i těch nejnáročnějších uživatelů. Jenže z kdysi respektovaného výrobce je pouhý stín a zákazníci se od něj ve velkém odvrátili, záchranu tak nemá vůbec jistou.

HTC se dlouhodobě nedaří prodávat takové masy telefonů, jako to umí konkurence. Drahý, byť stylový, smartphone M9 po stránce inovací nepřinesl nic nového ve srovnání s typem M8. Jeho cena navíc byla naprosto přestřelená. A tak není divu, že zákazníci dali přednost jiným značkám. Změnu v nastoleném kurzu nepřineslo ani uvedení modelu M9+.

Podle posledních zpráv by mohla firmě k návratu na výsluní pomoci chystaná vlajková loď One M10. Co se výbavy týče, telefon má mít 5,1palcový AMOLED displej s QHD rozlišením, tedy 2 560 × 1 440 pixelů. Svižný provoz údajně obstará procesor Snapdragon 820 od Qualcommu, tedy to aktuálně nejvýkonnější co je na trhu. Operační paměť RAM bude mít kapacitu 4 GB. Vestavěné uživatelské úložiště pak nabídne 32 GB + microSD slot.

Na zadní straně smartphonu by se měl nacházet fotoaparát s dvanácti megapixely, optickou stabilizací obrazu a laserovým autofokusem, což nezní vůbec špatně. HTC One M10 dostane i čtečku otisků prstů, která bude fungovat stejně jako u iPhonů nebo Samsungů S6.  Jako operační systém v telefonu poběží Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou Sense 8. Slabinou chystaného „supersmartphonu“ muže být baterie, která by měla mít kapacitu 3 000 mAh. Spekuluje se také o tom, že nové HTC nenabídne mezi uživateli populární přední reproduktory BoomSound.

K představení HTC One M10 mělo dojít na samostatné akci v průběhu března. Snad tentokrát výrobce vezme rozum do hrsti a nepřepálí u své novinky cenu. Právě kvůli cenové politice se totiž tchajwanská společnost dlouhodobě pohybuje na hranici bankrotu.

htc-one-m10-790x425

Zdroj: Venturebeat

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře