Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC neplatí Applu 6 až 8 dolarů za každé prodané zařízení s...

HTC neplatí Applu 6 až 8 dolarů za každé prodané zařízení s Androidem. ?Nejsme blázni,? řekl jeho šéf

Společnost HTC odmítla prostřednictvím svého generálního ředitele, Petera Chou, mediální spekulace, podle kterých firma platí americkému sokovi Apple za každé prodané zařízení s Androidem 6 až 8 dolarů. ?Nejsme blázni. Je to směšné,? uvedl Chou.

Apple se nedávno domluvil s HTC na vzájemném licencování patentů. Dohoda, která se týká současných, ale i v budoucnu obdržených patentů, bude platit po následujících deset let.

O několik dnů později se v médiích objevila zpráva, že ve smlouvě je klauzule, podle které HTC bude platit Applu za každý prodaný telefon a tablet s Androidem. Částka by se měla pohybovat mezi 6 až osmi dolary.

?Tyto spekulace nejsou ničím podložené a navíc jsou velmi, ale velmi nepřesné. Je to až pobuřující číšlo. Já ovšem nic blíže komentovat nebudu. Každopádně HTC je velmi šťastné, že se mu podařilo spor ukončit,? řekl Chou serveru Reuters.

Média a novináři ale nejsou jediní, koho podrobnosti dohody zajímají. Bližší informace se snaží získat také společnost Samsung Electronics, přední výrobce mobilních telefonů a jeden z hlavních konkurentů HTC.

Peter Chou

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře