Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHTC míří do Česka. Postaví tu centrum, kde bude opravovat telefony z...

HTC míří do Česka. Postaví tu centrum, kde bude opravovat telefony z celé Evropy

HTC chce posílit svou pozici v Evropě a Česká republika bude hrát v jeho nových plánech klíčovou roli. Tchajwanská firma u nás s největší pravděpodobností postaví servisní středisko, kde se budou opravovat telefony zákazníků z celého kontinentu. Informoval o tom deník aktualne.cz.

„Firma HTC nás na základě našich rozhovorů ujistila, že velmi intenzivně zvažuje a je připravena přijmout rozhodnutí, že bude investovat v Česku. Že zde postaví servisní a logistické centrum, které by mělo zaměstnat zhruba 1 200 lidí. Mělo by vzniknout na Moravě,“ řekl místopředseda Sněmovny Petr Gazdík, který vedl poslaneckou delegaci, která začátkem února zavítala na Tchajwan.

Zájem HTC je podle něj výsledkem toho, že tchajwanští podnikatelé mají s Českem dobré zkušenosti. O zvažované investici HTC už ví také premiér Sobotka.

O tom, že je příchod HTC do Česka na spadnutí, hovořil i šéf vládní agentury CzechInvest, která do země zahraniční investory láká, Karel Kučera. „Pravděpodobně tu začnou podnikat v polovině roku. Mělo by jít o více než 1000 pracovních míst,“ uvedl pro Hospodářské noviny.

main-1

Zdroj: aktualne

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře