Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC a Under Armour představují UA HealthBox: komplexní fitness řešení „wearables“

HTC a Under Armour představují UA HealthBox: komplexní fitness řešení „wearables“

Společnosti HTC a Under Armour představily první propojený systém zařízení monitorující spánek, kondici i výživu. UA HealthBox, jak se řešení nazývá, se skládá ze tří komponent: náramku, hrudního pásu a osobní váhy.

Všechny tři přístroje zajistí sběr všech důležitých dat a jejich komplexní vyhodnocení. Díky tomu UA HealthBox zaujme jak vrcholové atlety, tak rekreační sportovce, kteří dbají o své zdraví. Aplikace UA Record je již nyní dostupná v Google Play a App Store.

„Tento systém propojuje vše, co zákazník potřebuje, aby se mohl lépe starat o své zdraví a kondici,“ řekl Wolfgang Muller, výkonný ředitel divize Connected Products, HTC. „Ať už jste závodním atletem nebo jste jednoduše odhodláni udělat něco pro své zdraví, UA HealthBox je jediný systémem, se kterým získáte kompletní obrázek o své kondici a také informace a motivaci potřebné pro dosažení svých cílů.“

UA HealthBox je navržen jako komplexní řešení. Nikoliv jako jednotlivé produkty, které spolu nespolupracují. Systém se skládá ze tří zařízení:

UA Band

Jedná se o náramek zkonstruovaný tak, aby ho uživatel měl na ruce po celý den. Jeho tmavý povrch a vnitřní texturovaná červená stélka odvede od těla vlhkost. Díky této konstrukci bude UA Band pohodlný za všech okolností a umožní sledovat celodenní aktivitu, cvičení i spánek, aniž by majitele obtěžoval. Možnost vytyčit si denní cíl a pokroky sledovat na diskrétním displeji, který obsah zobrazí jen tehdy, když je potřeba, usnadní dodržování plánů a přitom neobtěžuje. Naopak v průběhu intenzivního tréninku zůstává displej viditelný a díky spolupráci s hrudním pásem UA Heart Rate informuje pomocí indikační LED o tom, zda se sportovec pohybuje ve správné tepové zóně.

c5a790c0-8dad-4fc3-99a4-b091de9d4c8e

UA Heart Rate

Sledování tepové frekvence je důležité pro efektivní trénink a umožňuje UA Heart Rate poskytnout ty nejpřesnější hodnoty spálených kalorií. Velmi důležitá je i možnost upravit tepové zóny podle vaší kondice tak, aby poskytoval přesná data začátečníkům i profesionálním sportovcům.

UA Scale

Chytrá váha se střízlivým designem černé kruhové desky s texturovanou, červenou spodní stranou je vybavena WiFi připojením a neviditelným displejem, který se objeví, jen když je třeba. UA Scale dokáže shromažďovat informace o hmotnosti i procentuálním podílu tělesného tuku a synchronizovat je do aplikace UA Record až pro 8 uživatelů. Těm tak umožňuje sledovat vývoj měřených veličin a následně přizpůsobit stravování i trénink tím nejvhodnějším způsobem a urychlit tak jejich pokroky.

7c3b83a9-ff59-4d75-885c-8c25cf68d524

Dostupnost

Sada UA HealthBox bude dostupná nejdříve ve Spojených státech od 22. ledna a již dnes je možné ji předobjednat na stránkách www.HTC.com a www.UA.com. Cena kompletní sady (obsahující UA Band, UA HeartRate i UA Scale) na tomto trhu je 400 dolarů. Do dalších regionů se UA HeathBox dostane v průběhu roku 2016. O dostupnosti v České republice bude společnost informovat.

Zdroj: HTC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře