Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyHříčka jménem Flappy Bird se vrátí příští měsíc. Bude ale méně návyková,...

Hříčka jménem Flappy Bird se vrátí příští měsíc. Bude ale méně návyková, slibuje autor

Po vlně kritiky hru, která mu každý den vydělávala v přepočtu milión korun, odstranil z internetových obchodů s tím, že další verze už nikdy nebude. Jak se ale zdá, své rozhodnutí si student technické univerzity v Hanoji Nguyen Ha Dong nyní rozmyslel. V rozhovoru pro televizní stanici CNBC uvedl, že nová verze Flappy Bird bude dostupná už v srpnu. Navíc teď hra bude obsahovat multiplayer a má být méně návyková.

Původní Flappy Bird bylo možné stahovat pro mobilní přístroje, tedy smartphony a tablety s operačními systémy Android a iOS od Applu.

Na dotykovém displeji hráč ovládal žlutého ptáčka, se kterým musel balancovat mezi zelenými trubkami. Čím více jich obletěl, tím více bodů získal. Hra končila ve chvíli, kdy ptáček narazil do překážky.

Hra svému tvůrci přinášela údajně 50 tisíc dolarů denně, tedy zhruba milion korun. Nguyen ale prohlásil, že mediální tlak na něj je příliš vysoký a hru raději z obchodů Google Play a App Store odstranil.

BirdZdroj: AndroidCentral

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře