Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHráči z celého světa podpoří nákupem virtuálních roušek brněnské zdravotníky

Hráči z celého světa podpoří nákupem virtuálních roušek brněnské zdravotníky

České herní studio Bohemia Interactive oznamuje, že pro svou celosvětově oblíbenou online hru Vigor uvolní speciální obsahový balíček „Stay Safe Charity Pack“. Veškerý zisk z jeho prodeje (bez nevyhnutelných nákladů) poputuje na podporu Fakultní nemocnice Brno.

Hráči po celém světě se již naučili, jak si poradit s nástrahami virtuální světa hry Vigor. Hrozba celosvětové pandemie se ale nyní přesunula do reálného světa a vývojáři z Bohemia Interactive začali přemýšlet, jak spojit početnou globální hráčskou komunitu a pomoci těm nejodvážnějším, kteří bojují s nebezpečným virem napřímo v první linii – tedy zdravotníkům.

Výsledkem je speciální balíček herního obsahu ke stažení s názvem „Stay Safe Charity Pack“, který je možné zakoupit po omezenou dobu. Výtěžek z jeho prodeje pomůže Fakultní nemocnici Brno. Brněnská nemocnice se nedávno stala obětí kybernetických útoků, které personálu stěžují práci dodnes. I to byl jeden z důvodu, proč právě tato nemocnice byla vybraná pro probíhající charitativní akci.

Vybrané peníze poputují personálu, který každý den statečně bojuje za zdraví naších spoluobčanů. Věříme, že herní komunita ukáže svou soudržnost a podaří se nemocnici značně pomoci. Hráči svým způsobem už pomáhají jen tím, že zodpovědně chodí ven jen v nejnutnějších případech a tráví čas doma u svých oblíbených her.

Kromě pocitu důležité pomoci hráči zakoupením balíčku za symbolickou cenu 2 dolarů získají i unikátní roušku, kterou může jejich postava ve hře hrdě nosit.

Odkaz na zakoupení balíčku.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře