Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyHospodářské výsledky Microsoftu překonaly očekávání

Hospodářské výsledky Microsoftu překonaly očekávání

Společnost Microsoft zveřejnila své hospodářské výsledky za třetí kalendářní kvartál, respektive čtvrté fiskální čtvrtletí, v němž dosáhla tržeb ve výši 33,72 miliardy dolarů (přes 769 miliard Kč).  To představuje meziroční nárůst o 12,07 procenta. Vděčí za to především pokračujícímu úspěchu svých cloudových platforem. Vyplývá to z prohlášení firmy.

Čistý zisk ve druhém čtvrtletí dosáhl 13,19 miliardy dolarů, což představuje zisk na akcii ve výši 1,37 dolaru. Před rokem ve stejném období podnik dosáhl čistý zisk 8,87 miliardy dolarů. Microsoft ve čtvrtém čtvrtletí těžila ze stabilní poptávky po cloudových službách a silné poptávce po operačním systému Windows. Příjmy služby Azure vzrostly ve sledovaném kvartálu meziročně o 64 procent.

Prodeje operačního systému Windows byly ve čtvrtém čtvrtletí lepší, než analytici očekávali, když meziročně tržby posílily o 9 procent. Segment osobních počítačů, který se sestává z Windowsu, zařízení Surface a konzolí Xbox, ukončil čtvrtletí s tržbami 11,05 miliardy dolarů.

Microsoft očekává, že firma nadále poroste odpovídajícím způsobem. Společnost bude nadále spoléhat na vysokou poptávku po svých cloudových službách a také na prodeje Windows, konzolí Xbox a dalších produktů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Skvělá zpráva, nějaké akcie MSFT vlastním a zhodnocení je momentálně v řádech několika desítek procent.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře