Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeHOPIN taxi: Objednali jsme si v Praze „tágo“ přes aplikaci

HOPIN taxi: Objednali jsme si v Praze „tágo“ přes aplikaci

Ve čtvrtek 14.4. 2015 jsme se v pražském baru Jazz Dock zůčastnili konference ku příležitosti oficiálního vstupu služby HOPIN taxi na český trh. Na akci byli přítomni spoluzakladatelé společnosti Martin Winkler a Martin Baran. Nechyběl ani moderátor Aleš Háma, který je známý i svou účastí v projektu televizní stanice ČT – Taxík. S ním však HOPIN zatím spolupráci neplánuje, soutěží bychom se však dočkat měli.

Pražské plány a cíle služby HOPIN

Služba HOPIN taxi již úspěšně funguje ve slovenské Bratislavě kde se pyšní statistikou přibližně 70 000 uskutečněných objednávek měsíčně. V Praze si jako cíl vedení společnosti stanovilo cifru 100 000 spokojených zákazníků měsíčně. Aplikaci, kterou v Praze prozatím používají z větší části slovenští občané (jsou s ní seznámeni již z Bratislavy) a další cizinci, by měla do povědomí pražanů dostat mimo jiné i částka blízká 250 000 eurům.

HOPIN - Tisková konference

Tato investice (podobná bratislavské) bude využita vývoj, výplaty zaměstnancům (HOPIN je velmi malá firma a celkově čítá na 10 členů) a reklamu. Již v blízké době uslyšíte o službě HOPIN, která v Praze do tohoto oficiálního uvedení působila již tři týdny, prostřednictvím videí, spotů v rádiích a další.

HOPIN - Tisková konference

Infrastruktura služby

Je velmi zřetelné, že spoluzakladatelé HOPIN dbají na kvalitu a spolehlivost, vy, jakožto zákazníci máte tedy prakticky nulovou šanci, že narazíte na špatného řidiče či špinavé nebo technicky nevyhovujicí auto. Řidiči, kteří neplní objednávky, mají vyšší ceny než uvádí, nebo získají několik špatných hodnocení, jsou automaticky službou blokováni. Mimo jiné je i před registrací řidiče do služby HOPIN zkontrolován stav a čistota vozidla. Nutno podotknout, že většina řidičů je do služby přijímána na základě doporučení od jiných.

Kontrola kvality je však i oboustranná – i řidiči mohou hodnotit zákazníky a pokud jim udělí jednu či dvě hvězdičky (z možných pěti), aplikace již tuto dvojici nikdy nespáruje.

HOPIN - Tisková konference

Svět aplikací doporučuje

Službu HOPIN jsme dvakrát vyzkoušeli i my. Oficiální aplikace je dostupná pro Windows Phone (8.0 a novější), iOS (verze 6.0 a novější) a Android (verze 2.3.3 a novější). Vyznačuje se jednoduchým a uživatelsky přívětivým prostředím, které svým rozvržením a paletou barev připomíná domovské stránky služby HOPIN. Po aktivaci GPS a nalezení polohy zabírá většinu displeje mapa moji lokace.

V rozšířené nabídce si můžu nastavit téměř vše od A do Z – jazyk a pohlaví řidiče, typ auta, mnou akceptovatelnou maximální cenu cenu za kilometr či si dokonce zvolit řidiče nekuřáka. Nemám vysoké nároky a proto poklepávám na zrychlenou volbu, která automaticky vyhledá nejbližší taxík v mém okolí. Od nasednutí do auta už mě dělí jen dva dotyky displeje, kterými potvrzuji objednávku. Kromě zrychlené volby máte možnost si i oddálit mapu a zobrazit si lokace dostupných aut v Praze – dotyk ikony příslušného auta vám otevře profil řidiče s hodnocením, nástupní a cenou za kilometr a typem auta. I v tomto případě není objednání taxi nic složitého.

 

Kontrolu kvality si mohu jen vynachválit. Při obou objednávkách byli řidiči na místě v co nejkratší dobu a vždy se jednalo o osoby s výbornou znalostí Pražských ulic (pakliže jsem aplikaci využíval v dobách dopravních špiček), se kterými se dalo po dobu jízdy příjemně diskutovat.

 

Jeden z řidičů mi ukázal i svůj vedlejší čtyřjádrový telefon Lenovo (pravděpodobně model A536), který dostal právě od služby HOPIN. Musím uznat, že i z pohledu řidiče je prostředí aplikace velmi jednoduché a lehce ovladatelné (je v něm například i zabudovaná navigace z bodu vyzvednutí do cílové destinace.)

Prozatím jsem platil hotově, služba HOPIN však do dvou týdnů spustí možnost bezhotovostní platby prostřednictvím karty.

[appbox appstore id733348334]

[appbox googleplay sk.hopin.taxiapp]

[appbox windowsphone e9c2fdf6-c07f-4843-add5-7636d49aaf62]

Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře