Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyHonoru se daří, do konce roku chce dodat do obchodů 40 milionů...

Honoru se daří, do konce roku chce dodat do obchodů 40 milionů smartphonů

Zatímco celosvětová poptávka po mobilních telefonech zaznamenala v prvním pololetí 2015 dle agentury GFK jen 7% nárůst, divize Huawei Consumer BG s 48,2 miliony dodanými smartphony dosáhla růstu o 39 %. Z toho 20 milionů činily přístroje značky Honor (vlajková loď Honor 6+ zaznamenala tři miliony dodaných kusů) a tržby tohoto sub-brandu tak dosáhly 2,63 miliardy dolarů.

Díky těmto číslům tak během prvních šesti měsíců aktuálního roku Honor překonal výsledky celého roku 2014.

Honor slavil úspěch také se svými marketingovými akcemi a kampaněmi. Například během akce „Honor Global Carnival“, která začátkem dubna letošního roku zahrnovala 18 zemí a regionů, se během jediného dne prodaly dva miliony mobilních telefonů této značky v hodnotě 300 milionů dolarů.

Značka Honor nyní působí v 74 regionech a zemích po celém světě a s 3 miliony dodanými přístroji (první pololetí 2015) mimo domácí Čínu patří k nejvýznamnějším společnostem v odvětví, které se soustřeďují na zahraniční trhy. V Evropě i v České republice Honor spolupracuje se silnými partnery v oblasti e-commerce jako Alza.cz, Mall.cz, CZC.cz a mnoha dalšími.

V roce 2015 se bude Honor nadále zaměřovat na rozvoj v zemích západní a střední Evropy i na rozvoj trhů s velkým potenciálem (Indie, Rusko). Významné investice značky budou směřovat také do Japonska.

ikona

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Mám Honor 6 a je to super telefon. Škoda slaběle SW podpory, jinak je to špička.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře