Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHonor se chlubí: „Za jediný den se nám podařilo utržit 4,38 miliardy...

Honor se chlubí: „Za jediný den se nám podařilo utržit 4,38 miliardy korun“

Za jediný den se značce mobilních telefonů Honor podařilo v čínských e-shopech utržit v přepočtu 4,38 miliard korun. Stalo se tak v úterý 11. listopadu, kdy se v Číně slaví „antivalentýn“, svátek China’s Singles Day. Mobilní telefony Honor byly nejžádanějším zbožím hned v pětici velkých e-shopů.

Zatímco vrchol nákupní horečky v západních zemích nastává před Vánoci a při novoročních výprodejích, v Číně hlásí obchody nejvyšší tržby pravidelně 11. listopadu. Tento den se samými jedničkami v datu slaví lidé svátek všech nezadaných – singles.

Právě 11.11 se desítky milionů Číňanů zároveň snaží se svým nezadaným stavem něco udělat. Organizují rande na slepo, karaoke party a kupují dárečky, které jim mají přízeň jejich vyvolené nebo vyvoleného zajistit. Nákupní horečka dosahuje takových hodnot, že se Singles Day stal nákupním dnem číslo jedna na celém světě.

Značka mobilních telefonů Honor, která v listopadu vstoupila i náš trh, při této příležitosti zveřejnila prodejní výsledky v čínských e-shopech. Během svátku Singles Day se jí podařilo utržit 1,06 miliardy čínských jüanů, tedy v přepočtu 173,2 milionu amerických dolarů nebo 3,8 miliardy korun.

Telefony Honor byly v Číně vůbec nejprodávanějšími v pětici velkých e-shopů JD, Suning, YHD, Amazon a VIP. U prodejce VMALL se například během prvních 3 sekund od startu prodeje podařilo utržit 100 milionů jüanů.

51Zdroj: Honor

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře