Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyHonor představí svůj první notebook. Neměl by být drahý!

Honor představí svůj první notebook. Neměl by být drahý!

Honor se proslavil především výrobou chytrých telefonů, nyní se však tento čínský výrobce, podobně jako mateřský Huawei, bude snažit uspět na dalším trhu. Již tento čtvrtek firma představí svůj první notebook.

Přenosný počítač se má oficiálně jmenovat Honor MagicBook a představen bude na speciální akci v Číně společně s chytrým telefonem Honor 10.

Předpokládáme, že MagicBook bude elegantní a tenký laptop, který přitom nabídne velmi slušný výkon a dlouhou výdrž baterie. Vycházet by totiž měl z již představeného Huawei MateBooku X. Výbava by tak měla zahrnovat 13,9palcovou obrazovku s vysokým rozlišením 3 000 × 2 000 pixelů, poměrem stran 3:2 a velmi tenkými rámečky.

V kovovém těle by se měly ukrývat procesory Intel Core i5/i7 z řady Kaby Lake a dedikovaná grafická karta Nvidia GeForce MX150 s 2GB pamětí typu GDDR5. Dále nemají chybět 8/16 GB RAM, 512GB solid-state disk pro rychlý start systému Windows a programů nebo akumulátor, díky kterému notebook vydrží bez elektrické zásuvky až 12 hodin přehrávání videa, 14 hodin běžné práce nebo 15 hodin brouzdání na internetu.

Tyto hodnoty platí alespoň v případě MateBooku X, z něhož má MagicBook vycházet. Počítá se ovšem s tím, že bude mít mnohem nižší cenovku. V případě počítače Huawei je stanovena na 1 499 eur.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře