Středa, 15 května, 2024
DomůRecenzeHonor Magic: vychytaný smartphone s umělou inteligencí

Honor Magic: vychytaný smartphone s umělou inteligencí

Značka mobilních telefonů Honor dnes oslavila třetí výročí od svého založení. Při této příležitosti představila smartphone Magic, který má zajímavý design a využívá řadu funkcí založených na pokročilé umělé inteligenci. Firma se také nezapomněla pochlubit svými prodejními úspěchy.

Na tiskové konferenci, která proběhla v čínském Šen-čenu, jsme se dozvěděli, že Honor působí už v 74 zemích světa a loňské příjmy z prodeje mobilních zařízení dosáhly šesti miliard dolarů (při 40 milionech prodaných kusech/ celý Huawei přitom v roce 2015 prodal 107 milionů smartphonů).

V České republice značka působí dva roky a již pevně patří mezi etablované výrobce. Výrazný prodejní úspěch zaznamenala především s aktuálním top modelem Honor 8. Ten nabízí výborný poměr cena/výkon a je k dostání hned v pěti barevných provedeních.

Honor Magic

Jako malý dárek k třetím narozeninám a poděkování fanouškům dnes Honor představil smartphone Magic. Přístroj ukazuje, jak budou vypadat a co budou umět příští modely této progresivní značky.

Přístroj poháněný procesorem Kirin 950 nabízí oblý 5,09palcový AMOLED displej s rozlišením Quad HD, tedy 2 560 × 1 440 pixelů. Celé tělo telefonu je přitom kryto sklem s výrazným zaoblením vytvářejícím 3D efekt. Nechybí ani duální hlavní fotoaparát s rozlišením 12Mpx doplněný 8Mpx selfie kamerou. Porce operační paměti se zastavila na 4 GB, pro potřeby uživatele je připraveno 64GB úložiště. Baterie má kapacitu 2 900 mAh a díky podpoře technologie Magic Power se dokáže za 20 minut nabít na 70 %, za 10 minut pak na 40 % své kapacity.

unnamed (1)

unnamed

Honor Magic se může pochlubit i využitím pokročilé umělé inteligence. Ta na základě analýzy uživatelských dat nabízí chytrou odezvu a množství interaktivních funkcí. K tomuto účelu je telefon vybaven řadou senzorů. Například snímač WiseScreen umožňuje odemknout telefon pouhým zvednutím a pohledem na displej. Když Magic vložíte do kapsy, automaticky se opět uzamkne. Technologie chytrého rozpoznávání tváře FaceCode zase zajistí, že se příchozí zpráva zobrazí pouze přihlášenému uživateli.

Funkce Honor Magic Live System na základě analýzy dat pak nabídne informace a služby „na míru“. Například na základě klíčových slov v konverzaci uživatele na téma filmů, dokáže doporučit nejnovější filmové trháky. Další z technologií – SmartDisplay – nepřetržitě zobrazuje stream informací, které by se mohly přihlášenému uživateli hodit. Například pokud si objednáte taxi, jeho poznávací značka bude do příjezdu zobrazena na displeji. Pro úplnost dodejme, že smartphone běží na Androidu 7.0 s novým prostředím EMUI 5.0 a ovládá se výhradně domovským tlačítkem pod displejem.

Honor Magic je prodejný koncept, přičemž zájemci v Číně si jej mohou pořídit již dnes. Startovní cena (po přepočtu) činí necelých 14 tisíc korun. Zatím není jasné, kdy se telefon dostane do Evropy a jaká bude jeho cena.

unnamed (2)

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře