Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeHonor 7i je unikátní smartphone s otočným foťákem

Honor 7i je unikátní smartphone s otočným foťákem

Čínská společnost to myslí s dobytím světových trhů vážně a po zdařilých modelech Honor 6 a 6+ nyní připravila unikátní novinku, která má otočný fotoaparát. Výhoda tohoto neobvyklého řešení je nasnadě: v případě nutnosti zachytit kvalitní autoportrét nebo při videohovoru stačí pootočit modulem s 13Mpx snímačem a začít fotit nebo telefonovat.

Před několika hodinami představený Honor 7i je sympatický mobil s elegantním designem a slušnou výbavou, díky které se řadí do střední vyšší třídy. Displej novinky dorostl do velikosti 5,2 palce a dostal jemné Full HD rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů. Dostatek výkonu zařízení obstará osmijádrový procesor Snapdragon 615 s grafikou Adreno 405. Čínskou specialitou je nabízet dvě různě vybavené varianty, které se liší nejen uživatelskou, ale i operační pamětí. Zákazník si tak bude moci vybrat, zda chce model s operační pamětí 2 GB a uživatelskou 16 GB, nebo zvolí provedení s 3 GB RAM a 32GB úložištěm. V obou případech bude možné uživatelskou paměť rozšířit pomocí paměťovek. Na levém boku Honoru 7i najdeme umístěný senzor otisků prstů. Sloužit může k odemknutí telefonu nebo jako spoušť fotoaparátu.

Čínská novinka se může pochlubit foťákem s rozlišením třináct  megapixelů, světelností f/2.0 a duální LED. Dvojitý blesk najde využití nejen ve chvíli, kdy telefon bude plnit roli svítilny, ale zejména při fotografování za šera, kdy dvojice diod snímanou scénu lépe osvětlí. Velkou zvláštností je samotná konstrukce fotoaparátu: ze zadní strany ho je totiž možné snadno vyklopit o 180 stupňů a okamžitě třeba začít fotit selfie. Výrobce uvádí, že mechanismus otevírání vydrží fungovat minimálně po dobu dvou let, a to i v případě, že jej budete otevírat 132krát za den.

huawei-honor-7i-206372

Další výbava telefonu zahrnuje podporu LTE, WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 a GPS navigaci. NFC bohužel chybí. Nový Honor používá baterii s kapacitou 3 100 mAh a má bytelný hliníkový rám, proto nepřekvapí trochu vyšší hmotnost 160 gramů.

Smarpthone bude dostupný v bílé a zlaté variantě, ale nejprve se začne prodávat na domácím čínském trhu. Zda a případně kdy se dostane do Evropy, potažmo do České republiky, výrobce neoznámil. Cena 16GB modelu by se mohla pohybovat kolem 7 600 korun s daní. U lépe vybavené verze počítejte s cenovkou 8 600 korun.

2

5 6 7

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Honor stejně jako Huawei toho může uživateli nabídnou poměrně hodně. Model 7 je v poměru docela slušný mobil.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře