Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyHon na piráty je v plném proudu, v ČR si za jejich...

Hon na piráty je v plném proudu, v ČR si za jejich udání můžete vydělat pěkný balík

Čeští uživatelé nelegálního softwaru by si měli rychle zamést před svým vlastním prahem. Kvůli náborové akci BSA totiž přibude počet tajných informátorů, kteří si udáním pirátů přijdou na pěkné peníze. 

Náborová kampaň BSA s názvem „Odměna za ohlášení pirátů aneb Nahlášení pirátství odměníme až 300 tisíci korunami“ probíhá v dubnu a v květnu na Facebooku. Zaměřuje se přitom na osoby ve věku 25 – 45 let, které mají zájem o techniku  a pracují ve středně velkých společnostech ve větších českých městech.

Úspěšní zájemci by měli s BSA spolupracovat po celou dobu objasňování a dokazování případů. Za tuto službičku by informátoři měli být vypláceni fixní částkou 10% z náhrady škody a to až po úspěšném vyřešení případu a nahrazení škody v celé její výši.

Pilotní program BSA zaměřený na piráty začal už v roce 2013. Aktuálně prý BSA obdrží několik hlášení týdně, s novou kampaní by se však objem nahlášených případů měl významně zvýšit. Podle BSA je totiž téměř každý 3. program v ČR nelicencovaný.

pirate-bay-laptop

Zdroj: Facebook

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. To už kde sme ? V roku 1980 sa ľudia udavali na základe anonymných tipov. Teraz nech udavac prezradi svoje meno… Herec. Ch el by som ho vidieť či by s takou radosťou udaval známych…

  2. Veřejně bych ty „informátory“ linčoval… Takhle nechutně vydělávat na udávání, styďte se a myslete na to, co by na to řekli vaši známí!!!! Hajzlové

    • Proč je lynčovat? Vždyť oni si tím udáním za pár stříbrných zlikvidují kariéru sami. Ty bys jako zaměstnavatel někoho podobného zaměstnal?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře