Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyHodnota Applu poprvé v historii dosáhla 700 miliard dolarů

Hodnota Applu poprvé v historii dosáhla 700 miliard dolarů

Tržní hodnota americké společnosti Apple během úterního obchodování na burze poprvé v historii stoupla nad hranici 700 miliard dolarů (15,5 bilionu korun). Podle analytiků je to dokladem přínosu šéfa Tima Cooka.

Akcie firmy za poslední rok posílily zhruba o 60 procent a od srpna 2011, kdy se řízení firmy ujal Cook, o více než 130 procent.

V roce 1997, kdy Apple čelil hrozbě bankrotu, stála jedna jeho akcie pouze 3,19 dolaru (dnes 118 dolarů). Společnost však od té doby zažila výrazné oživení, a to mimo jiné díky hudebním přehrávačům iPod, po kterých přišly populární telefony iPhone a tablety iPad.

Apple je vůbec první firmou, která se nad úroveň 700 miliard amerických dolarů tržní kapitalizace dostala. Hranici 660 miliard dolarů přitom překonala před pouhými dvěma týdny.

Tržní kapitalizace je násobkem počtu emitovaných akcií a jejich tržní hodnoty na burze. To znamená, že to není konstantní hodnota, ale mění se de facto každou vteřinou.

aapl_700_billionZdroj: Bloomberg CTK

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře