Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyHloupý zloděj si na místě krádeže kontroloval Facebook, zapomněl se odhlásit

Hloupý zloděj si na místě krádeže kontroloval Facebook, zapomněl se odhlásit

Závislost na Facebooku se nevyplatila zloději ve Spojených státech. V domě, do kterého se vloupal, si pustil počítač a přihlásil se na známou sociální síť, před odchodem se ale zapomněl odhlásit. Okradenému pak nedělalo problém pachatele odhalit.

Občas se stane, že naplánovaná loupež nevyjde tak, jak má. V některých případech za to může velká hloupost zlodějů. Zcela určitě to platí v případě 26letého Nicholase Wiga ze Spojených států. V domě, kde kradl, zapnul počítač a přihlásil se na populární společenskou službu, zapomněl se ale před odchodem odhlásit.

Když se okradený James Wood vrátil domů, nestačil se divit. Vedle vysunutých zásuvek objevil také rozsvícenou obrazovku svého počítače s otevřeným profilem zloděje. Po chvíli přemýšlení se rozhodl, že výtečníkovi napíše. Ten s ním po chvíli sám začal čile komunikovat. Woodovi překvapivě nedalo ani moc práce, aby zloděje pod záminkou vrácení oblečení, které si měl v domě zapomenout, nalákal zpět na místo činu. Tam už na něj ovšem čekali policisté.

Nyní je Wig ve vyšetřovací vazbě a čeká na soudní řízení. Podle amerických médií mu v případě prokázání viny hrozí až deset let za mřížemi. Že není příliš chytrý, dokazuje také to, že v okamžiku zadržení měl na zápěstí hodinky okradeného.

Zdroj: CBS

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře