Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyHlasová asistentka Cortana od Microsoftu vtrhne na Android a iOS

Hlasová asistentka Cortana od Microsoftu vtrhne na Android a iOS

Podle zprávy agentury Reuters virtuální asistentka Cortana nebude jen exkluzivní součástí Windows Phone a Windows 10 systémů, ale Microsoft ji nabídne také na konkurenčních mobilních zařízeních od Googlu a Applu.

Snaha přinést Cortanu na jiné operační systémy není velkým překvapením. Microsoft již před časem avizoval, že nabídne to nejlepší z Windows i konkurenčním systémům za účelem zlepšení služeb a aplikací.

Vývoj Cortany pro Android a iOS je součástí projektu Einstein, což je kódové označení pro rozvoj pokročilé umělé inteligence v laboratořích divize Microsoft Research. Podle Erica Horvitze, generálního ředitele výzkumu, bude nová verze hlasové asistentky schopna provádět daleko více úkolů, než zvládá nyní. Další podrobnosti o projektu ale bohužel zatím neznáme.

Cortana je odpovědí Microsoftu na Siri od Apple, ale také funkce Google Now na Androidu. V současné době kombinuje hlasové ovládání a vyhledávání s podobnými kontextovými informacemi, jaké poskytuje Google Now. Stejně jako Siri je však omezená pouze na několik světových jazyků a česky a slovensky se s ní nedomluvíte.

Na Android a iOS by Cortana měla přijít po uvedení Windows 10 na podzim letošního roku.

CortanaHero

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře