Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyHlasová asistentka Cortana od Microsoftu na prvním videu

Hlasová asistentka Cortana od Microsoftu na prvním videu

Na hlasové vyhledávání Cortana, které bude konkurovat Siri a Google Now, se můžete vůbec poprvé podívat i na videu. Uvidíte prvotní spuštění a průvodce, ve kterém se vám asistentka přizpůsobí.

Nové zprávy o asistence Cortana prozrazují, že bude data čerpat ze služby Bing, Foursquare a dalších poskytovatelů kontextuálních informací.

Komunikaci s uživatelem bude indikovat animovaná kruhová ikonka, jejíž vzhled se bude měnit s tím, jak bude uživatel mluvit nebo naslouchat.

Cortany se budete moci zeptat na spoustu užitečných věcí: na to, jaké bude počasí, kdo byl prvním prezidentem Spojených států, kde leží Krym a tak podobně.

Služba bude schopná také zjišťovat informace o letech či vlakových spojení a podobně jako Siri umožní nastavit, jak si uživatel přeje být oslovován.

Možnosti hlasového vyhledávání Cortana budou poprvé oficiálně prezentovány na konferenci BUILD, kde Microsoft představí operační systém Windows Phone 8.1.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. nerekla ani p*d, tak k cemu to video… navic si to nemyslim jenon ja, podle disliku 😛

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře