Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyHistorický zápis! Gangnam Style rozbil počítadlo YouTube

Historický zápis! Gangnam Style rozbil počítadlo YouTube

Videoklip k písni Gangnam Style jihokorejského rappera PSY překonal další rekord. Stal se vůbec prvním videem, které na serveru YouTube překonalo hranici danou 32bitovým typem integer, což je 2 147 483 647 zhlédnutí. „Klip byl přehrán tolikrát, že jsme museli upravit počítadlo,“ oznámilo YouTube.

PSY a jeho bláznivé pohyby, které připomínají jízdu na koni, zaujaly diváky po celém světě. Od léta 2012, kdy se píseň poprvé objevila, se klip stal předmětem tisíců parodií. Zpěvák se tanec snažil naučit například generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna a s písní vystupoval i na inauguraci jihokorejské prezidentky.

Letos v květnu Gangnam Style, jako první video na YouTube, zaznamenal 2 miliardy zhlédnutí. A v pondělí prolomil i „magickou hranici“ 2 147 483 647 přehrání. Aktuálně má klip na kontě přes 2,152 miliardy zhlédnutí.

854a

Server YouTube historický milník oslavil malým easter eggem: pokud podržíte kurzor myši nad počtem zhlédnutí, přetočí se do záporných čísel.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. nejdebilnější písnička na světě + nejdebilnější klip k ní, aspoň je vidět nevkus lidí

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře