Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůRecenzeHeroes Call ? Zachraňte své městečko

Heroes Call ? Zachraňte své městečko

Není tomu tak dávno, co se tato hra objevila v App Storu a Google Play. Majitelé s iPhony si mohli zahrát bez jakýchkoliv výhrad, ale u zeleného robota byl problém. Heroes Call totiž vyšla s příponou THD a to znamená, že byla určená jen pro majitele mobilu/tabletu s Tegrou 3.

Tuto vlnu nevole vývojáři zaznamenali a tak se i ostatní nakonec dočkali toho, že Heroes Call o příponu přišla a je nyní dostupná pro všechny hráče. Pokud jste někdy hráli na PC hru Diablo, tento titul vám určitě nebude cizí. Nese se totiž v podobném duchu a přináší s sebou spousty nepřátel.

Příběh

Z obrázků si můžete všimnout, že se jedná o klasické RPG ve stylu Diabla. A stejně jako většina pořádných RPG her, má i tato svůj příběh. Do něj vás uvede krátké video, ve kterém zjistíte, proč se vlastně chystáte do boje. Vaše malé městečko se totiž nachází ve velmi zlých časech. Brineside je ohrožováno velmi silnou magií a útočí na něj nespočet nemrtvých. Lidé, kteří nestačí utéct, zemřou.

V době, kdy je již skoro s vesnicí amen přichází skupinka bojovníků a je rozhodnuta vesnici zachránit. Stávají se z nich poslední nadějí pro vesnici. V této skupince jste i vy, ale město zachraňovat nebudete s jejich pomocí, nýbrž sám. Na konci vaší cesty potkáte krále nemrtvých a po jeho porážce bude městečko zachráněno. Nebo Brineside potká jiný osud? To už vám neprozradím! Odpověď na tuto otázku budete muset nalézt sami.

Styl hry

Na výběr dostanete ze tří charakterů, přičemž dva jsou zdarma a poslední za malý poplatek 20 Kč. Na výběr je tedy rytíř (Blood Knight), zloděj (Shadow Assasin) a kouzelník (Plague Wizard). S těmito hrdiny budete moci bojovat v jednotlivých profilech. Znamená to, že ačkoliv máte rozehraný profil za rytíře, můžete hrát i za zloděje, ale každý má svou hru a nelze tedy mezi nimi přepínat a na každý úkol použít jiného hrdinu.

K dispozici máte v menu obchod, kam můžete chodit vylepšovat všechny části brnění nebo druhy mečů. Také zde naleznete klasické nakupování lepších věci. Zajímavostí na tomto obchodě je tzv. odhadce. K němu totiž zajdete v případě, pokud jste během plnění úkolů nalezli věc a neznáte její pravou hodnotu. Vy ji tak můžete předat odhadci, který ji za pár vteřin nebo minut prozkoumá a potom ji prodáte za více peněz. Čas se odvíjí od úrovně dané věci.

Obsah a ovládání

Hra nabízí více než 100 druhů nepřátel v celkem 30 dungeonech. Budete muset splnit něco přes 40 úkolů. To vám zabere opravdu mraky času a tak je o dlouhou herní dobu postaráno, tak jak slibují vývojáři. Hrdinové budou procházet klasickým levelováním a za každou novou úroveň dostanou 1 bod, který budou moci využít k odemknutí speciální schopností nebo rozšíření zdraví či síly hrdiny. U každého hrdiny budete moci odemknout celkem 4 speciální schopnosti, jako jsou například tvrdý úder, zmatení protivníka nebo rychlý běh pro únik z boje. Pokud nejste přímo v ohrožení a kolem vás nejsou nepřátelé, vaše zdraví se dobíjí. Můžete tak ušetřit nějaké lahvičky s HP.

Pokud jste zvyklí u RPG her na spousty tlačítek a joystick, budete překvapeni. Studio Defiant Development se totiž rozhodlo vyřešit ovládání jinak, než je na dotykových telefonech zvykem. K hraní vám bude stačit pouze jeden nebo dva prsty. Dotykem určujete pohyb vašeho hrdiny a taky cíl, na který má útočit. Potom tu máme nějaká tlačítka se speciálními schopnostmi hrdiny a tím celé ovládání končí. Pokud vás klikání omrzí, pohyb můžete udávat i držením prstu na obrazovce, ale vhledem k velké četnosti soubojů, využijete nejspíše jen první možnost.

Grafika a zvuk

Jelikož hra byla určena dříve především pro Tegru 3 a dostupná pro všechny zařízení z iOS, dalo se očekávat, že grafika bude na velmi vysoké úrovni, a je tomu opravdu tak. Kvalitní souboje i prostředí zaručuje, že vás hra jen tak nepustí. Zvuk nijak nevyčnívá ani nepřekáží. Jedinou výtkou zůstává k textu, který se nepřizpůsobí malým obrazovkám telefonů a dochází tak občas k velmi špatné čitelnosti. Hru proto doporučuji především lidem s tablety nebo telefony s velkým displejem. Snad tento problém po aktualizaci zmizí.

Závěr

Na závěr bych chtěl upozornit, že ve hře jsou mikrotransakce ? je ale skvěle vyvážená a tak se bez nich lehcew obejdete. Heroes Call tedy doporučuji. Pro iOS můžete stahovat za 20 Kč, pro Android zdarma.

Celkové hodnocení: 9/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Heroes Call/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře