Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyHerní konzole Xbox One X se chystá do Česka, nabízí se za...

Herní konzole Xbox One X se chystá do Česka, nabízí se za méně než 13 000 Kč

Americký Microsoft představil vůbec svou nejvýkonnější konzoli v červnu. Nyní Xbox One X konečně zamířil do nabídky tuzemských prodejců, byť jde zatím pouze o předobjednávky. Vyplývá to z informací nákupního rádce Heureka.cz.

Oficiálně se má Xbox One X začít prodávat až letos v listopadu. Oficiální prodejní cena byla již dříve stanovena na 13 490 Kč. V rámci předobjednávek je však o šest set korun příznivější. Novinku Microsoftu lze totiž zakoupit už od 12 899 Kč.

Specifikace One X jsou následující: Výkon šest teraflopů, což je ze současné generace konzolí nejvyšší hodnota, přičemž GPU tvoří 40 speciálně upravených výpočetních jednotek taktovaných na 1172 MHz. Uvnitř nového Xboxu pracuje také osm speciálně upravených x86 jader taktovaných na 2,3 GHz a z hlediska paměti je tu 12 GB RAM GDDR5 s propustností 326 GB/s.

One X samozřejmě přehraje 4K UHD Blu-ray a Microsoft slibuje hraní ve skutečném rozlišení 4K (True 4K). Potěšující je i skutečnost, že v případě Xbox One X se nemusíte strachovat o kompatibilitu s hrami a příslušenstvím. Všechno, co doposud vyšlo na Xbox One a One S, bude s novým modelem plně kompatibilní.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře