Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyHackerské útoky na Sony kvůli filmu The Interview měly zvýšit tržby společnosti,...

Hackerské útoky na Sony kvůli filmu The Interview měly zvýšit tržby společnosti, KLDR prý za nimi nestojí

Odborníci na bezpečnost ze společnosti Nurse se pustili do vlastního pátrání po původci hackerských útoků na společnost Sony. Tým odborníků na kyber-bezpečnost v čele s Kurtem Stammbergem přitom na rozdíl od FBI tvrdí, že za útoky nemohla KLDR, ale někdo úplně jiný. 

Vyšetřovací skupina konkrétně tvrdí, že stopy vedou k bývalému dlouholetému zaměstnanci společnosti Sony a k ženě jménem „Lena“ a že za hackerskými útoky by tak mohla stát snaha společnosti o zvýšení zisků z prodeje filmu The Interview. Pokud to tak opravdu bylo, společnosti Sony se plány vydařily.

Podle předních analytiků by tržby z prodeje filmu do konce víkendu měly překročit 3 – 4 miliony dolarů a to jsme teprve na začátku. Film The Interview pojednávající o atentátu na severokorejského diktátora Kim Čong-Una je mezi lidmi teprve od 25. prosince, což jsou pouhé tři dny. Další skvělé prodeje má tak The Interview teprve před sebou. Co na to říkáte? Myslíte si, že Sony by se neštítila takových praktik?

Pokud byste film chtěli vidět také, můžete si ho vypůjčit na Google Play či na YouTube a to za cenu 4,99 dolarů.

1217_interview

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře