Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyHackeři zveřejnili údaje o miliónech klientů nevěrnické seznamky, prý z morálních důvodů

Hackeři zveřejnili údaje o miliónech klientů nevěrnické seznamky, prý z morálních důvodů

Počítačoví piráti, kteří vystupují pod názvem Impact Team, se minulý měsíc zmocnili dat o asi 37 milionech klientů seznamky Ashley Madison. Ta slouží k rychlému seznámení a sezdaným k nalezení milostného poměru. Mezi adresami klientů je údajně možné dohledat i OSN nebo Vatikán. Oznámil to internetový magazín Wired.

Služba Ashley Madison se zaměřuje na lidi, kteří žijí v manželském či partnerském svazku a chtějí si tajně užít. Hackeři už minulý měsíc vyhrožovali, že pokud stránky neukončí provoz, zveřejní mimo jiné snímky nahých členů i sexuální fantazie, s nimiž se lidé hledající mimomanželský vztah svěřili na síti.

Teď podle serveru Wired svou hrozbu splnili, aspoň tedy částečně. Údaje umístili na takzvaný temný web, což je systém internetových stránek přístupný jen s pomocí speciálního browseru nebo přes důvěrné, mnohdy nezapamatovatelné internetové adresy. Ashley Madison obsluhuje klienty ze 46 zemí, služba funguje od roku 2001.

Podle agentury Reuters může akce hackerů rozvrátit manželské svazky po celé zeměkouli. Prozrazeným uživatelům služby Ashley Madison může hrozit vydírání a v některých případech by mohlo dojít i na sebevraždu, i když lidé v reálném životě třeba ve skutečnosti neměli žádný poměr. Mezi klienty seznamky jsou údajně vysoce postavení zaměstnanci vatikánu, bankéři či úředníci z Británie i USA.

Únik informací vyšetřuje americká FBI a kanadská policie, protože firma Avid Life Media, která záletnickou službu provozuje, je registrována v Kanadě.

aZdroj: Wired CTK

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře