Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyHackeři vnikli na účet Newsweeku a pohrozili Obamovi a jeho rodině

Hackeři vnikli na účet Newsweeku a pohrozili Obamovi a jeho rodině

Britská televize Sky News před chvíli informovala o tom, že hackeři z extremistické organizace IS (Islámský Stát) napadli Twitterový účet amerického magazínu Newsweek a vyhrožovali skrze něj USA i prezidentu Obamovi a jeho rodině. 

Hackeři na účtu Newsweeku konkrétně uvedli, že „pokud USA a jejich spojenci zabíjejí jejich bratry v Sýrii, Iráku a Afgánistánu, oni z vnitřku zničí národní kybernetické systémy“. Toto prohlášení pak doplnili výrazným nápisem Je suis IS, který je narážkou na projev solidarity s obětmi atentátu na pařížský karikaturní deník Charlie Hedbo.

Obsah dalšího příspěvku hackerské skupiny pak byl namířený přímo proti prezidentu Obamovi a jeho rodině. Stálo v něm: „Krvavého Valentýna Michele Obamová! Sledujeme tebe, tvoje dcery a tvého manžela!“

Oba příspěvky z Twitterového účtu Newsweeku po několika minutách zmizely. Mluvčí Bílého Domu uvedl, že případem se zabývá FBI (Americký úřad pro vyšetřování).

article-newsweek-0210

Zdroj: Reuters

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře