Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyHackeři ukradli 20 milionů účtů z ruské seznamky Topface

Hackeři ukradli 20 milionů účtů z ruské seznamky Topface

Neznámí hackeři ukradli z databáze ruské internetové seznamky Topface údaje 20 milionů uživatelů. Citlivá data nedlouho poté nabídli k prodeji na internetu. Upozornil na to server Bloomberg.

Generální ředitel Topface Dmitrij Filatov bezprostředně po útoku uvedl, že více než 90 procent uživatelů se ke svým účtům přihlašuje prostřednictvím jiných sociálních sítí a z toho důvodu firma nemá přístup k jejich heslům. Následně ještě dodal, že uchovávané nejsou ani nezajištěné informace o platebních kartách a provedených platbách.

Zatím není jasné, jak přesně útok proběhl. Provozovatelé nechtějí podrobnosti zveřejňovat s ohledem na probíhající vyšetřování. Odcizená databáze s citlivými údaji se nedlouho po útoku objevila v prodeji na internetu.

K založení seznamky Topface došlo v roce 2011 a podle dostupných informací ji aktuálně navštěvuje zhruba 90 milionů uživatelů. Polovina z nich se připojuje z Ruska, 40 procent ze zemí Evropské Unie.

Lidé se ke svým účtům mohou přihlašovat nejen skrze webové rozhraní, ale i pomocí mobilních aplikací pro iOS a Android.

58

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře