Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyHackeři mohou telefony s Androidem napadnout pomocí PNG obrázku

Hackeři mohou telefony s Androidem napadnout pomocí PNG obrázku

Zahraniční média upozorňují na tři nově objevené chyby v  Androidu. Ty umožňují telefon s tímto operačním systémem napadnout i přes pouhý obrázek ve formátu PNG. Stačí si ho uložit z internetu nebo e-mailu a následně ho v zařízení otevřít.

Chyba se vyskytuje v systému Android od verze 7 (Nougat) až po současnou 9 (Pie). Opravu přináší nynější bezpečnostní záplaty platné k prvnímu únoru. Problém však představuje, že ty jsou nainstalovány zatím pouze na naprostém zlomku chytrých telefonů.

Pokud však patříte mezi těch pár šťastlivců s nejnovější verzí bezpečnostních záplat, můžete být v klidu. V opačném případě byste měli dávat pozor, jaký obrázek stahujete nebo u jakého e-mailu se stahují přílohy. To totiž může vést ke spuštění vzdáleného kódu, napadení vašeho zařízení a distribuci nebezpečného malwaru.

Na možná rizika spojená se zneužitím chyb upozorňuje ve svém pravidelném bulletinu také samotná společnost Google. Detailnější informace o bezpečnostních chybách nicméně už firma nezveřejnila. 

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře