Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyHackeři hlásící se k Islámskému státu zaútočili v Polsku

Hackeři hlásící se k Islámskému státu zaútočili v Polsku

Polská média informovala, že hackeři hlásící se k Islámskému státu napadli webovou stránku misijního dobrovolnického centra salesiánů v Krakově. Tu se podařilo zprovoznit až včera v pozdních večerních hodinách. 

Na webu dobrovolnického centra se objevila vlajka Islámského státu a anglický nápis, který hlásal něco jako: „Islámský stát je všudypřítomný“. Podobný osud před několika týdny potkal i server katolické nadace ve Vratislavy, média však případu nevěnovala žádnou pozornost.

Pracovníci krakovského centra se domnívají, že útok podnítil dokumentární seriál o pronásledování křesťanů na Blízkém východě. Jeho nejnovější epizoda, kterou tvůrci natočili v Pákistánu, byla uveřejněná v neděli. K útoku došlo jen několik minut po závěrečných titulcích seriálu.

Vyšetřování případu krakovská policie postoupila Agentuře vnitřní bezpečnosti, která má na starosti ochranu ústavního pořádku a boj proti terorizmu a špionážním aktivitám.

hacker

Zdroj: TZ

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře