Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyGTA 5 má na kontě 80 milionů vyexpedovaných kopií

GTA 5 má na kontě 80 milionů vyexpedovaných kopií

Vydavatelství Také-Two během zveřejňování finančních výsledků oznámilo, že jejich megahitu Grand Theft Auto V bylo dodáno do obchodů už více jak 80 milionů kopií. Kolik z nich přesně skončilo u hráčů, bohužel nevíme.

Gangsterská akce GTA 5 se začala prodávat v roce 2013 a za svůj velký úspěch vděčí hlavně tomu, že se objevila na několika platformách. Nejdříve si mohli zahrát majitelé konzolí Xbox 360 a PS3, později následovalo vydání pro PS4 a Xbox One a počítače.

Také-Two dále prozradilo, že do obchodů bylo odesláno přibližně 8 milionu kopií sportovní hry NBA 2YK17, zatímco kontroverzní Mafia 3 si zatím připsala více jak 5 milionů kusů. Firma v neposlední řadě také uvedla, že westernovka Ded Dead Redemption 2 nabere zpoždění. Nevyjde prý letos na podzim, jak se předpokládalo, ale až během příštího roku.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře