Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyGoogle zakázal Aceru představení mobilního telefonu s klonem Androidu

Google zakázal Aceru představení mobilního telefonu s klonem Androidu

Americká společnost Google zakázala asijskému výrobci Acer uvést na trh nový smartphone s operačním systémem Aliyun, jehož autorem je společnost Alibaba. K představení mobilního telefonu CloudMobile A800 mělo dojít ve čtvrtek v Šanghaji.

Acer prezentaci ale náhle zrušil. Svůj krok odůvodnil interními důvody. Později však vyšlo najevo, že důvodem pro zrušení představení byl nátlak společnosti Google, tvůrce Androidu.

Alibaba, respektive její divize Cloud Computing, nepatří do aliance Open Handset. Acer ano, a proto se musí řídit jejími pravidly, na což ale zřejmě pozapomněl.

Nakonec tak zasáhl Google, který zařídil, aby se tisková konference nekonala. Aliyun je sice derivátem Androidu, není s ním však kompatibilní. Google upozorňuje na to, že nekompatibilní verze oslabují již tak křehký ekosystém.

Aceru proto zaslal oznámení, v němž jej upozornil na to, že pokud telefon se systémem Aliyun uvede, ukončí s ní spolupráci, která souvisí s Androidem. O vzniklém problému informovala řada světových serverů, včetně Engadgetu nebo CNET.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře