Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle vylepší Chrome pro Android. Naučí ho přehrávat video na pozadí

Google vylepší Chrome pro Android. Naučí ho přehrávat video na pozadí

V mobilní verzi prohlížeče Chrome se již brzy objeví jedna zásadní novinka. Nepůjde přitom o nic menšího než-li o možnost poslouchat zvuk videoklipů puštěných na webových stránkách (třeba z YouTube, Vimea a dalších služeb) na pozadí, i s vypnutou obrazovkou telefonu. Upozornil na to produktový manažer Chromu Renganathan Ramamoorthy.

Google novou funkci, která je běžná na desktopu, ale na mobilu dosud chyběla, testuje ve veřejně přístupné betě Chromu s číslem 54. Ta je zdarma dostupná v Google Play a pokud často posloucháte hudbu, rozhodně se ji nebojte vyzkoušet. Jen pro připomenutí a zmírnění případných obav některých z vás, které se mohou týkat stability Chromu: testovací verze nenahrazuje stabilní verzi prohlížeče, ale obě existují vedle sebe jako samostatné aplikace.

Prozatím nevíme, kdy se Chrome 54 v nabídce Google Play oficiálně objeví a tak zatím platí, že poslední „stable release“ Chromu má číselné označení 53.0.2785.124. Alespoň to tady tvrdí Google.

unnamed (1)

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře