Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyGoogle vydal zdrojový kód Androidu 4.1 Jelly Bean

Google vydal zdrojový kód Androidu 4.1 Jelly Bean

Google uvolnil včera v podvečer v rámci projektu Android Open Source Project (AOSP) zdrojové kódy nového Androidu 4.1 Jelly Bean, informoval o tom Jean-Baptiste Queru. Početná komunita na fóru XDA se tak může ještě usilovněji pustit do práce. Stejně tak už nic nebrání výrobcům mobilních telefonů v tom, aby začali pracovat na aktualizacích pro svá zařízení.

Android 4.1 Jelly Bean byl představen na úvodní keynote konference Google I/O, která se v americkém San Franciscu uskutečnila 27. června.

Vydaná verze má označení ?android-4.1.1_r1? a spadá do vývojové větvě ?JB-dev?. Binární soubory jsou zatím dostupné jen pro tablet Nexus 7 a Galaxy Nexus, zanedlouho ale budou uvedeny i pro Nexus S a Motorolu Xoom.

Co uvolnění zdrojových kódů znamená pro koncové uživatele? Inu, především to, že vývojáři nyní mohou pracovat na kvalitnějších verzích svých ROM.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře