Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle ve svém obchodě zakázal podvodnou aplikaci iMessage

Google ve svém obchodě zakázal podvodnou aplikaci iMessage

Online distribuční služba pro Android se bohužel stále hemží podvodnými aplikacemi. Jen za letošní rok bylo identifikováno už tisíce případů. Google sice pravidelně provádí čistky, při kterých aplikace, jež byly shledány jako závadné, odstraňuje, ale ani to nestačí.

V posledních hodinách zahltila většinu technologických serverů zpráva o podvodné aplikaci iMessage, která parazitovala na popularitě služby Apple.

Software, jehož původ byl vystopován do Číny, po uživatelích vyžadoval Apple ID, které umožňuje přístup k různým službám společnosti Apple. Proto byl shledán jako extrémně nebezpečný.

Zakladatel Cydie Jay Freeman (také známým jako Saurik) se domnívá, že čínský server fungoval jako spojka mezi servery Apple a zařízením uživatele. Jeho primárním úkolem bylo zaznamenávat veškerou komunikaci a shromažďovat další citlivé údaje.

Google aplikaci ze svého distribučního kanálu naštěstí už smazal.

Zaplevelení obchodu Play je způsobeno absencí schvalovacího systému, jaký má Apple u svého App Store, kde majitelé iPhonů, iPodů touch a iPadů mohou nakupovat, aplikace, hudby, knihy nebo filmy.

imessage-chat1Zdroj: AndroidBeat

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře