Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle se plavil po Dunaji, podívejte se na záběry ze Street View

Google se plavil po Dunaji, podívejte se na záběry ze Street View

Služba Street View americké společnosti Google byla doplněna o záběry pořízené přímo při plavbě po Dunaji. Panoramatické fotografie zachycují pohled na tři evropská města, ale i další monumenty.

Google do projektu zapojil kromě Slovenska dalších pět zemí. A to konkrétně Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko, Bulharsko a Rumunsko. Plavbu s kamerou odstartoval loni v létě.

K nejzajímavějším místům, které nasnímal, patří lokality jako hrad Děvín, Bratislavský hrad, Vyšehrad (Maďarsko), Budínský hrad a budova parlamentu v Budapešti (Maďarsko) či oblast Cazanele Mari (Rumunsko).

Pro sbírání fotodokumentace Google využil speciální zařízení Trekker, které bylo umístěno na přídi výletní lodi ms Treasure. Ta se plaví po Dunaji a převáží turisty. Na Slovensku bylo nafocených celkem 170 kilometrů, přičemž Bratislava, respektive slovenské hranice s Rakouskem, byly počátečním i koncovým bodem pro focení.

Dunaj není první řekou, kterou Google nafotil. Už nějaký čas Street View nabízí plavbu po Temži, Amazonce či řece Colorado v severní Arizoně.

google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře