Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle reklamy nyní mohou nabízet hratelné ukázky her a aplikací

Google reklamy nyní mohou nabízet hratelné ukázky her a aplikací

Společnost Google právě přidala možnost streamovat demo verze aplikací a her z Google Play. Vývojáři je mohou využít k ukázce hry i v prohlížeči. Google novou funkci nyní sám používá k tomu, aby ji lidem představil.

Pokud nyní uvidíte reklamu na nějakou aplikaci, okamžitě budete vědět, zdali si ji můžete vyzkoušet na vlastní kůži. V reklamně se objeví okénko, v němž demo začnete stiskem tlačítka „try now“. Výhodou je, že kvůli vyzkoušení demo verze do telefonu nemusíte stahovat celé aplikace. Nevýhodou zase skutečnost, že demo je časově omezené, obvykle na jednu minutu. Na odhalení toho, zdali vám aplikace a hra vyhovuje, by to však mělo stačit.

Demo ukázka je i nadále čistě volitelná. Pokud tedy demo nechcete vyzkoušet, stačí ho přeskočit stiskem křížku.

V současné době je možnost zkoušení demo verzí dostupná pouze na smartphonech v US, které jsou připojené k Wi-Fi a běží na Androidu Lollipop nebo Marshmallow. Funkcionalita by se však měla rozšiřovat i do dalších zemí světa.

Jak se vám demo verze aplikací a her v reklamách líbí?

Trial-Run-Ad

Zdroj: The Verge

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře