Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyGoogle připomíná Doodlem: Před 50 lety člověk poprvé přistál na Měsíci

Google připomíná Doodlem: Před 50 lety člověk poprvé přistál na Měsíci

Před 50 lety se podařil jeden z největších úspěchů lidstva: Američané přistáli na Měsíci a prošli se po jeho povrchu. Hlavní stránka vyhledávače Google tuto výjimečnou událost připomíná animovaným Doodlem.

Logo nejpopulárnějšího vyhledávače je dočasně v interaktivní podobě. Po kliknutí na něj můžete prožít dobrodružství, jaké 19. července roku 1969 prožili zkušení kosmonauté Neil Armstrong, Edwin Aldrin a Michael Collins.

Poslední jmenovaný zároveň poskytl k videu velmi zajímavý mluvený komentář. V něm se můžete dozvědět o věcech, které nejsou široké veřejnosti příliš známé. Collins například zmínil, že během letu k měsíci snižovali teplotu v Apollu 11 manévrem zvaným grilování: během něj se kosmická loď točí do strany jako kuře na rožni.

Co je Doodle?

Jedná se o graficky upravené logo Google z domovské stránky vyhledávače, které vzniká u příležitosti různých svátků nebo událostí. Místo klasicky napsaného „Google“ je logo ztvárněno zajímavými obrázky či pozadím. Čas od času je dokonce logo i interaktivní.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře