Google připomíná Doodlem: Před 50 lety člověk poprvé přistál na Měsíci


Google připomíná Doodlem: Před 50 lety člověk poprvé přistál na Měsíci

Před 50 lety se podařil jeden z největších úspěchů lidstva: Američané přistáli na Měsíci a prošli se po jeho povrchu. Hlavní stránka vyhledávače Google tuto výjimečnou událost připomíná animovaným Doodlem.

Logo nejpopulárnějšího vyhledávače je dočasně v interaktivní podobě. Po kliknutí na něj můžete prožít dobrodružství, jaké 19. července roku 1969 prožili zkušení kosmonauté Neil Armstrong, Edwin Aldrin a Michael Collins.

Poslední jmenovaný zároveň poskytl k videu velmi zajímavý mluvený komentář. V něm se můžete dozvědět o věcech, které nejsou široké veřejnosti příliš známé. Collins například zmínil, že během letu k měsíci snižovali teplotu v Apollu 11 manévrem zvaným grilování: během něj se kosmická loď točí do strany jako kuře na rožni.

Co je Doodle?

Jedná se o graficky upravené logo Google z domovské stránky vyhledávače, které vzniká u příležitosti různých svátků nebo událostí. Místo klasicky napsaného „Google“ je logo ztvárněno zajímavými obrázky či pozadím. Čas od času je dokonce logo i interaktivní.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: (2)


  1. Król lew Online

    I also looked at which ties sold well and put them on the featured products list which are then randomly selected on the front page.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.