Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyGoogle nejspíš narazil na problém, ochrannou známku Alphabet vlastní automobilka BMW

Google nejspíš narazil na problém, ochrannou známku Alphabet vlastní automobilka BMW

Před několika hodinami jsme vás informovali o tom, že Google prochází velkými změnami. Stal se totiž dceřinou společností nově založeného holdingu Alphabet. A to by mohl být problém.

Alphabet, v překladu z angličtiny „abeceda“ by totiž mohl být předmětem soudních tahanic. Tuto registrovanou ochrannou známku si totiž už před několika měsíci registrovala automobilka BMW, která mimo jiné vlastní i doménu alphabet.com.

Problémům s chybějící doménou se představitelé Alphabet vyhnuli celkem originálně tím, že pro svůj projekt založili url stránku https://abc.xyz, jenže tato maličkost neřeší problém se samotným názvem.

Kdyby se Google pohyboval ve vodách internetu, žádné třenice by nehrozily. Google ovšem provozuje i autonomní vozidla, díky čemuž může BMW argumentovat, že dochází ke zmatení jejích zákazníků.

Automobilka BMW skrze svého mluvčího uvedla, že představitelé společnosti Alphabet neprojevili zájem o odkoupení této ochranné známky. K tomu ovšem dodala, že i kdyby se tak stalo, automobilka by ochrannou známku a ani doménu neprodala.

Uvidíme, jak to má Google, respektive Alphabet vymyšleno.

Cyn41zO

 

Zdroj: AC

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře