Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyGoogle nasnímal Lochnesské jezero pro Street View. Vydejte se po stopách Nessie

Google nasnímal Lochnesské jezero pro Street View. Vydejte se po stopách Nessie

Přesně před 81 lety byla v listu Daily Mail otištěna nejslavnější podvodná fotografie, na které je údajně zachycena příšera Nessie. U příležitosti tohoto výročí se Google spojil s vědeckou skupinou Catlin Seaview Survey a jezero Loch Ness nasnímal pro svou službu Street View.

Z tepla vašeho domova se tak můžete plavit po druhém největším jezeře Skotska, aniž byste se museli obávat, že vás sežere bájné monstrum z hlubin. Dostupné jsou záběry z loďky a dokonce můžete nahlédnout i pod vodní hladinu.

Autorem nejslavnějšího snímku s podivným tvorem je Dr. Robert Kenneth Wilson. Fotka, na které z nehybných vod známého jezera vystupuje tajemné monstrum, fascinovala svět po většinu dvacátého století.

Před lety nicméně vyšlo najevo, že místo lochnesky v jezeře plavala hračka. Ani to však mnohé záhadology neodradilo a legenda o lochnesské příšeře žije dál.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře