Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyGoogle zase nakupuje, za půl miliardy dolarů si pořídil výrobce satelitů Skybox

Google zase nakupuje, za půl miliardy dolarů si pořídil výrobce satelitů Skybox

Google kupuje za 500 milionů dolarů (10,1 miliardy Kč) výrobce satelitů Skybox Imaging. Jeho technologie využije ve svých mapových službách a pro zajištění přístupu k internetu v odlehlých oblastech. Expanze do oblasti satelitů přichází jen dva měsíce poté, co tvůrce Androidu koupil firmu vyrábějící bezpilotní letadla Titan Aerospace.

Google provozuje největší internetový vyhledávač na světě, čím dál víc však expanduje na nové trhy, od vysokorychlostního připojení k internetu přes mobilní elektroniku a sdílení videa až po vývoj aut bez řidiče a robotů. Zhruba před rokem představil projekt, jehož cílem je dostat internetové připojení i do velmi odlehlých částí světa bez běžného vedení. K tomu využije právě satelity. Ty dále použije také pro vylepšení mapových podkladů ve službách jako Earth nebo Mapy.

Společnost Skybox Imaging vznikla před pěti lety a nyní má podle agentury AP 100 zaměstnanců. V minulosti získala na rozjezd 91 milionů dolarů od firem, které poskytují rizikový kapitál.

skybox1

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře