Google možná koupí HTC. Rozhodnutí padne zítra


Google možná koupí HTC. Rozhodnutí padne zítra

Tchajwanská burza pozastavila obchodování s akciemi HTC. Firma podle všeho slibuje oznámit zásadní informaci. Spekuluje o převzetí skomírajícího výrobce mobilu společností Google.

HTC ztrácí podíl na trhu několik let za sebou, a to zejména kvůli tvrdé konkurenci od Applu, Samsungu v oblasti prémiových telefonů. V nižších segmentech mu pak na paty šlape levná čínská konkurence. Podnik má velké problémy s prodejem svých výrobků a zatím nic nenasvědčuje tomu, že se to v dohledné době změní. Odkoupení Googlem se tedy jeví jako velmi pravděpodobné.

Podle Evana Blasse, který je na Twitteru znám pod účtem @evleaks, je uzavření dohody takřka jistou věcí, přičemž Google získá mobilní divizi, nicméně HTC by si mělo zachovat svou značku. Vše nyní bude záležet na tom, jak dopadne zítřejší interní schůze HTC, která má pouze jeden jediný bod, a to akvizice Googlem.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Nadšenec do mobilních telefonů a šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz, Deník.cz a přispíval do rubriky Moderní život tištěného časopisu Týden. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.