Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyGoogle Maps po zadání výrazu „nigga house“ odkazují na Bílý dům

Google Maps po zadání výrazu „nigga house“ odkazují na Bílý dům

V internetových mapách společnosti Google se objevila neuvěřitelná chyba. Po zadání výrazu Nigga House (negerský dům) odkazují na Bílý dům ve Washingtonu, který je oficiálním sídlem amerických prezidentů. Nynější hlavou Spojených států je jako vůbec první černoch v dějinách Barack Obama, proto se má za to, že jde o rasistický čin neznámého vandala.

Mluvčí Googlu se americkému prezidentovi už omluvil a slíbil mu, že firma udělá vše proto, aby přesměrování zrušila. Vyhledat Bílý dům pod hanlivým označením však bylo stále možné i v době psaní tohoto článku.

Mapy Googlu se stávají terčem útočníků opakovaně, například loni se u názvu berlínského náměstí Theodora Heusse ukazovalo i bývalé jméno po nacistickém vůdci Adolfu Hitlerovi. Jedním z posledních činů internetových „vtipálků“ pak byla scéna zobrazujícího maskota Androidu, který močil na nakousnuté jablko, symbol společnosti Apple.

I proto Google na počátku tohoto měsíce oznámil, že kvůli rostoucímu počtu recesistických akcí i útoků proti svým mapám pozastavuje automatický schvalovací proces úprav mapových podkladů. Ty totiž v rámci zpřesňování a aktualizace dat mohou doplňovat nejen příslušní zaměstnanci technologického gigantu, ale i běžní internetoví uživatelé.

nigga

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře