Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyGoogle koupí od Fiatu sto minivanů, aby mohl rozšířit svůj program testování...

Google koupí od Fiatu sto minivanů, aby mohl rozšířit svůj program testování samořízených aut

Organizace Alphabet, jejíž součástí je společnost Google, oznámila, že koupí od automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) sto hybridních vozidel. Použije je na rozšíření svého programu testování samořízených aut. Upozornila na to agentura Reuters.

Technologií autonomního řízení má být vybaveno sto minivanů Chrysler Pacifica, který byl uveden na trh letos v únoru. Upravené vozy ale do obchodů nepůjdou, jejich vlastníkem se stane Google.

Google už v minulosti svou robotickou technologii testoval ve vozech Toyota Prius a Lexus RX 450h. Na rozdíl od nich ale mají být senzory v Chrysler Pacifica zapracovány do lépe a více „esteticky“.

Vývoji samoobslužných vozidel a příslušných technologií se kromě technologického obra věnují i další firmy, například výrobce elektromobilů Tesla Motors. O urychlený vstup samoobslužných vozů na trh v Americe se zasazují také automobilky Ford a Volvo a provozovatelé taxislužeb Uber a Lyft.

Google

Zdroj: EC

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře