Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle koupí analytickou softwarovou firmu Looker

Google koupí analytickou softwarovou firmu Looker

Americká technologická společnost Google kupuje za 2,6 miliardy dolarů (tedy v přepočtu více než 59 miliard korun) analytickou firmu Looker. Jedná se o první významnou akvizicí nového generálního ředitele Google Cloudu Thomase Kuriana a největší dohodu od doby, kdy Google koupil společnost Nest Labs v roce 2014. Uvedla to agentura Reuters.

Google uvedl, že díky akvizici společnosti Looker poskytne svým zákazníkům v oblasti cloudových služeb více způsobů využití jejich dat. Oba podniky spolu již dříve spolupracovaly a sdílejí přibližně 350 zákazníků včetně firem jako jsou BuzzFeed, Hearst či Yahoo. Právě všichni tito klienti nyní přejdou pod Google Cloud. Očekává se, že transakce se uzavře v pozdější části tohoto roku.

Na stále více konkurenčním trhu cloudových služeb patří k největším konkurentům Googlu firmy Amazon, Microsoft a IBM.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Společnost Google? Nic takového snad už neexistuje, rozhodně použité logo není logem společnosti Google. Nebylo myšleno společnost Alphabet, pod kterou Google spadá?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře