Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyGoogle Fotky: Uvolněte si místo v telefonu, kdykoliv potřebujete

Google Fotky: Uvolněte si místo v telefonu, kdykoliv potřebujete

Pokud rádi fotíte, ale váš telefon nedisponuje štědrou interní pamětí a často vás na to upozorňuje, pak nepřehlédněte aktuální novinku společnosti Google. Nová verze aplikace Google Fotky přináší možnost promazat úložiště v zařízení. Odstraněny budou však jen již zazálohované snímky, takže nepřijdete o jedinou fotku.

Stačí klepnout v Nastavení aplikace na možnost Uvolnit místo v zařízení a fotografie, které už jsou bezpečně zazálohované, budou odstraněny z úložiště vašeho zařízení. Přístup k nim však bude nadále možný ve Fotkách Google. Samozřejmě za předpokladu, že budete připojeni k internetu, což ale dnes nepředstavuje žádný problém.

Mezi další novinky v nové verzi patří možnost mazat na kompatibilních zařízeních položky z SD karty a uživatelé, kteří zálohovali snímky v původní kvalitě, mohou od nynějška kvalitu snížit, aby odpovídala pravidlům pro fotky, pro jejichž uložení Google poskytuje neomezený prostor. Vývojáři podle výpisu změn nezapomněli ani na opravy chyb a vylepšení výkonu.

Nová verze aplikace Google Fotky je zdarma ke stažení v obchodu Google Play.

[appbox googleplay com.google.android.apps.photos]

0eb00cdb-6030-43d8-a2ad-5a9297540d1c 5692efb4-94da-4f05-968a-0e2bb3332dd6

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře