Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyGoogle dostal v Rusku pokutu 438 milionů rublů, kvůli předinstalovaným aplikacím

Google dostal v Rusku pokutu 438 milionů rublů, kvůli předinstalovaným aplikacím

Ruský antimonopolní úřad (FAS) vyměřil Googlu pokutu 438 milionů rublů (zhruba 164 milionů korun) za porušování antimonopolních pravidel na trhu s mobilními telefony a počítačovými tablety. Technologický výrobce uvedl, že rozhodnutí úřadu prozkoumá, a poté rozhodne o svém dalším postupu.

Americká firma podle FAS porušila zákony, protože po výrobcích mobilních zařízení využívajících Android požadovala předinstalování některých aplikací. Ruský antimonopolní úřad se tímto případem zabýval na základě stížnosti ruské společnosti Jandex, která je na ruském trhu jedničkou mezi internetovými vyhledávači

Google má nyní podobné problémy rovněž s antimonopolními regulátory v Evropské unii. Evropská komise firmu v dubnu v souvislosti se systémem Android obvinila ze zneužívání dominantního postavení na trhu. Google podle komise po výrobcích mobilů a tabletů požadoval mimo jiné předinstalování svého vyhledávače a webového prohlížeče.

google-russia4-ss-1920

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře