Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyGalaxy S5 nenabízí převratné technologie, přiznal šéf Samsungu

Galaxy S5 nenabízí převratné technologie, přiznal šéf Samsungu

Jihokorejskému výrobci se podařilo prodat závratných 11 milionů kusů aktuální jedničky portfolia Galaxy S5 a překonat tak rekord, který loni za první měsíc od uvedení na trh stanovil model S4. Pro deník Wall Street Journal to uvedl sám šéf společnosti JK Shin. V rozhovoru také překvapivě přiznal, že telefon neobsahuje technologie, které by lidi okamžitě nadchly.

Samsung Galaxy S5 se začal prodávat 11. dubna v celkem 125 zemích světa a to včetně České republiky a Slovenska. Smartphone je vybaven Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 5,1 palce a Full HD rozlišením, a nechybí mu ani výkonný procesor a kvalitní fotoaparát s podporou nahrávání videa v kvalitě 4K. Mezi uživateli je o něj největší zájem ve Spojených státech amerických, Austrálii a v západní Evropě, a to zejména díky spolupráci Samsungu s velkými operátory.

V poslední době se o Samsungu hovoří hlavně v souvislosti s nástupcem modelu S5, který by měl mít označení Prime. U nového telefonu se předpokládá použití jemnějšího QHD displeje a výkonnějšího procesoru. Možná dojde i na výměnu plastového těla, které by mohla nahradit odolnější a lépe vypadající kovová konstrukce.

S5Zdroj: PocketNow

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře