Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyAsus oslavuje pětadvacáté narozeniny jako technologický lídr

Asus oslavuje pětadvacáté narozeniny jako technologický lídr

Firma Asus vznikl v roce 1989 jako výrobce základních desek v době, kdy se na Tchajwanu začal rozvíjet počítačový průmysl. Dnes je už technologickým lídrem, který prodává své produkty po celém světě. Momentálně zaměstnává více než 13 600 lidí, včetně týmu pro výzkum a vývoj, jenž čítá 4 500 expertů.

Během své pětadvacetileté historie Asus dosáhl několika milníků. V roce 2007 představil první počítač Eee PC, který přinesl atraktivní design, kompaktní rozměry a dostupnou cenou. V návaznosti na úspěch Eee PC v roce 2010 došlo k vydání tabletu Transformer Pad, který je pro změnu průkopníkem v oblasti konvertibilních zařízení.

V roce 2011 byl uveden na trh Padfone, první zařízení „dva v jenom“ na světě kombinující smartphone a tablet. V tradici průlomových řešení a špičkových inovací pokračoval výrobce i v roce 2012, kdy představil Taichi, první notebook na světě se dvěma displeji, a Transformer Book, první notebook na světě s odnímatelným tabletem.

Loni Asus zaujal v oblasti domácích počítačů, když uvedl Transformer AiO, počítač typu all-in-one (vše-v-jednom) s odnímatelným 18,4″ tabletem. A letos si pro nás tento výrobce zatím připravil řadu smartphonů ZenFone v několika rozměrech a barevných provedeních.

asus

„Technologie jsou vášní společnosti Asus. Inovace jsou jejím hnacím motorem. Nebojíme se přetvářet sny ve skutečnost a snažíme se prostřednictvím našich inovativních digitálních produktů zlepšit život každého uživatele. Vždy se snažíme najít to nejlepší řešení a nabídnout nejvyšší hodnotu. Ačkoli jsme jako společnost za posledních pětadvacet let zaznamenali výrazný růst, naše vášeň pro technologie se ani v nejmenším nezměnila. Nadále zůstává podstatou všeho, co děláme, základem naší snahy posouvat hranice možného a přinášet uživatelům ty nejlepší produkty,“ uzavřel Jonney Shih setkání se zaměstnanci společnosti.

knmaZdroj: TZ Asus

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře