Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyGalaxy S III oficiálně: hlasový asistent, čtyřjádrové SoC a 4,8" HD displej

Galaxy S III oficiálně: hlasový asistent, čtyřjádrové SoC a 4,8″ HD displej

Tak je to tady. Ředitel mobilní divize Samsungu, JK Shin, představil před malým okamžikem na akci Mobile Unpacked třetí generaci smartphonu Galaxy S. Některé spekulace se ukázaly jako liché, jiné se zase vyplnily přesně do puntíku.

Začněme hardwarovými specifikacemi. Telefon je na své přední straně osazen velkým 4,8palcovým displejem vyráběným technologií Super Amoled s rozlišením 1280 × 720 pixelů. Jeho hmotnost je 133 gramů, tenký je pouze 8,6 milimetru.

Potvrdily se také spekulace o čtyřjádrovém SoC řešení Exynos a 1 GB vnitřní paměti. Dostupné by pak měly být modré a stříbrné varianty s 16GB, 32GB a 64GB uživatelskou pamětí ,-)

Zadní kamera má stejné rozlišení, kterým disponovala předchozí generace, tedy osm megapixelů. Samsung se ale chlubí, že dokáže pořizovat snímky s nulovou prodlevou.

Přední kamerka pro videohovory nabídne rozlišení 1,9 megapixelů (umí HD video). Baterie má velmi slušnou kapacitu 2100 mAh.

Galaxy S III se bude prodávat v 145 zemích u 296 operátorů. Jde o největší start mobilního produktu v dějinách korejského výrobce. V České republice bude dostupný 4. června za dosud neupřesněnou koncovou cenu.

Zdá se, že Samsung chce konkurovat některými novými funkcemi hlasové asistence Siri od Applu. Díky technologii SmartSay prý telefon pozná, že se na něj díváte (skrze přední kameru), takže jeho obrazovka nepohasne, ani se nezamkne.

Galaxy S III vás údajně také neustále poslouchá, stačí říct ?Hi Galaxy (Ahoj Galaxy)? a probudí se. Měl by reagovat i na některé další povely, například vám ochotně otevře aplikaci Fotoaparát. SmartAlert je pak osobní asistent, který bude spravovat vaší mobilní kancelář.

Co na Galaxy S III říkáte? Líbí se vám?  Nebo jste zklamaní? V každém případě nám dejte vědět v diskuzi.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře