Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyGalaxy Alpha: nová vlajková loď Samsungu mezi smartphony postrádá microSD slot

Galaxy Alpha: nová vlajková loď Samsungu mezi smartphony postrádá microSD slot

Společnost Samsung se potýká se slabým zájem spotřebitelů o svůj top model Galaxy S5. Prodeje jsou daleko za očekáváním a ve firmě narůstá nervozita, což dokládá i fakt, že téměř 200 vrcholových manažerů vrátilo dobrovolně část svých prémií. Odbytu „es pětky“ nepomáhá ani masivní marketingová podpora. Konkurence si dala tento rok hodně záležet, takže zákazník má z čeho vybírat a na podzim přijde nový iPhone 6, a to možná dokonce hned ve dvou velikostech.

Jihokorejský výrobce si je vědom, že na vzniklou situaci musí reagovat. Jednou z novinek, kterou ještě letos uvede, bude model Galaxy Alpha.

O tomto telefonu se dosud mluvilo hlavně v superlativech, měl se stát novou výkladní skříní aktuální mobilní jedničky. Poslední informace naznačují ale něco úplně jiného. Galaxy Alpha se na absolutní vrchol nabídky nezařadí.

Zahraničnímu serveru SamMobile se dostal do rukou předprodukční vzorek chystané novinky. Mobil je vybaven 4,7palcovým displejem (rozlišení zatím neznámé) a 32GB pamětí bez možnosti dalšího rozšíření pomocí microSD karet. V hardwarovém tlačítku je umístěna čtečka otisků prstů, která by měla zajistit vyšší míru zabezpečení citlivých údajů, než je tomu v případě klasických hesel. Postranní rámeček telefonu je prý vyroben z kovu. Zadní část je plastová a svou povrchovou úpravou imituje kůži. Samsung vsadil na zaběhlý design.

Je prozatím velkou neznámou, kdy k představení telefonu Galaxy Alpha dojde. Zveřejněna dosud nebyla ani předpokládaná cena.

5 6 7 1 2 3 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Asi si Samsung myslí, že se ty čínský telefony prodávaj tak dobře, protože nemaj microSD slot 😀

  2. ne asi – kdyby dali normální cenu kolem 10tis za S5, tak by prodali tolik kousků, že by nevěděli co s penězi

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře