Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyFujitsu začne prodávat v Evropě babičkový smartphone Stylistic S01

Fujitsu začne prodávat v Evropě babičkový smartphone Stylistic S01

Fujitsu představilo ve spolupráci s francouzskými operátorem Orange smartphone s operačním systémem Android, který je vhodný babičky a dědečky. Jedná se o poevropštěnou verzi modelu F-12D, s nímž se senioři setkají pod označením Stylistic S01.

Smartphone s grafickou nadstavbou s velkými prvky, které usnadňují jeho ovládání, běží na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Systém však nevyžaduje přihlášení k účtu Googlu. Specifikace telefonu jsou podprůměrné. Jednojádrový procesor taktovaný na 1,4 GHz, 4 GB úložiště a displej s WVGA rozlišením dnes nenadchnou. Na druhou stranu, méně technicky zdatným seniorům to asi vůbec vadit nebude.

Konstrukce telefonu je odolná proti vniknutí vody a prachu, takže člověk snad nebude pořád běhat po reklamacích a řešit, že to či ono zase nefunguje. Doporučená cena Stylisticu S01 je neznámá.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře